Így jár kéz a kézben a szakmai siker és a boldog házasélet
A szakmai siker hasonló elveken alapul, mint a sikeres házasság.
A harmonikus együttéléshez útmutatásokra és konszenzusra van szükség, hogy működni tudjon. Amennyiben a házastársak együtt is dolgoznak, ez további megoldandó feladatok elé állítja őket.
Egy vállalkozás működtetése és fellendítése minden üzletembert leterhel.
Ha a házastársak közösen húzzák a szekeret, az növelheti köztük a feszültséget. Mindketten mélyen részt vesznek az üzlet felvirágoztatásában, közösen élik meg az örömöket és a nehéz, sokszor válságos helyzeteket is. Ez az állandó feszültség a családi életbe is gyakran beszivárog.
Elkötelezted magad a házastársaddal a vállalkozás mellett is?
Akkor vállald fel az üzletet. Rendszeresen jelenj meg partnereddel a munkahelyen. Egy kötelezettség vagy egy feladat elmulasztása neheztelést válthat ki a másik félből, ami átragadhat a családi életre is.
Kerüljétek ezt el úgy, hogy vállszélességgel kiálltok egymás és az üzlet mellett.
A megelőzés könnyebb, mint a tűzoltás.
Egy jó kapcsolat az együttműködésen, a bizalmon, egymás tiszteletén és a kommunikáción múlik. Ha a közös munkát megelőzően lefektettek néhány alapszabályt, kapcsolatotok kiegyensúlyozott marad, és a vállalkozás is fejlődik.
Természetes, hogy vannak hullámvölgyek, de az egymás iránti teljes elköteleződés tsegíthet minden akadályon.
Útmutató, ha a főnök felesége vagy
Készítsetek irányelveket a zökkenőmentes közös munkához, majd tartsátok magatok ezekhez, hogy akkor is megmaradjon a családi béke, ha a vállalkozás növekedésnek indul, és egyre több feladatot ró rátok.
Állítsatol fel határokat
Ne feledd, senki sem szereti, ha nagyító alá helyezik minden mozzanatát. Ráadásul az emberek jellemzően a családtagjaiktól fogadnak el jó tanácsokat. Nem véletlen, hogy a vállalkozások a kollégák és a megbízott szakemberek által külső szemet vonnak be, hogy megtartsák a tárgyilagosságot az üzleti életben.
Ettől függetlenül nem lehetetlen egy házaspárnak hatékonyan együttműködni a cégen belül is.
Határozzátok meg, ki miért felelős, de legyetek nyitottak egymás javaslataira.
A végső döntést viszont az hozza meg, aki az adott területért felel.
Határozzátok meg a szerepköröket
A feladatok kijelölésekor egymás erősségeire összpontosítsatok. Ha egy irányba mutatnak az elképzelések, akkor mindegyik félnek könnyebb az önálló munkavégzés a saját szerepkörén belül. Noha vannak átfedések, jobb, ha mindenki a saját feladatára fókuszál.
Az esetek többségében azonban a család ellátása még mindig a feleségekre hárul. A férjet megnyugtatja, ha tudja, hogy otthon minden rendben van, és emiatt nem kell aggódnia. Egy nő a gyerekek mellett otthonról is tud bizonyos feladatokat végezni home office-ban, ezért számára érdemes olyan feladatot találni, amihez elég csak heti pár napot a cégben megjelenni. Természetesen lehet fordított is a helyzet, amikor a nő a főnök, és a férfinak kell vagy érdemes a hátvonalba vonulni.
Bármelyik lehetőség is álljon fenn, ha a felek értékelik a másik erőfeszítéseit, és ezt rendszeresen kifejezik, akkor nagy baj nem történhet.
Tiszteld a partneredet és bízz Benne
A feladatok megosztásával nem lesztek mindig egymásnak szem előtt, ami minimálisra csökkentheti a lehetséges konfliktusokat. Ha egy nehezebb helyzetet kell megoldani, a felelősség egymásra dobálásából nem születik jó döntés.
Ne tartozzatok azok közé, akik a rossz kommunikáció miatt kudarcot vallanak a vállalkozásban és a magánéletben is.
Hagyd, hogy a személyes kapcsolat során kialakult feltétlen bizalom és tisztelet hassa át a közös munkátokat is.
Szervezz megbeszélést
Gyakori probléma, hogy a házastársak hazaviszik a munkahelyi problémákat, ami a családi életet mérgezi. Senkinek sem jó, a gyerekeknek főleg nem, ha a béke szigete csatatérré változik.
A munkát és a magánéletet ezért külön kell választani.
Ütemezzetek be heti, havi rendszerességgel megbeszéléseket a cégen belül, amikor csak és kizárólag a vállalkozás ügyeivel foglalkoztok.
A munkahely maradjon a munkavégzés helye, az otthon pedig a kikapcsolódásé és a feltöltődésé.
A munka és magánélet összehangolása komoly munka, abban az esetben még inkább az, ha a pár együtt dolgozik.
Azonban, ha a férj és a feleség tisztában vannak saját erősségeikkel, egymás szerepeivel és annak működésével, nyugodtan élvezhetik a közösen töltött személyes időt is.
Közös alapra építve, odafigyeléssel, tervezéssel, szervezéssel együtt, egy irányban haladhattok és kéz a kézben jár a szakmai siker és a boldog házasélet.
Előfordulhat, hogy olyan elakadások nehezítik a munka és magánéleti kapcsolatot, amin a házas/társak nem tudnak túllépni, nem tudják megoldani. Ebben az esetben célszerű, ha nem maradnak magukra, hanem mielőbb szakemberhez fordulnak segítségért.